Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur? Bilmek İstediğiniz Herşey!

Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur?

Güvenlik görevlisi olmak istiyorsanız öncelikle hangi özel güvenlik görevlisi eğitimini almak istediğinize karar vermeniz gerekir. Eğer silahlı özel güvenlik olmak istiyorsanız silahlı ÖGG eğitimini, silahsız görevler için ise silahsız ÖGG eğitimi almanız gerektiğini bilmelisiniz. Her iki alana yönelik özel güvenlik görevlisi eğitim hizmetimizi ise uzun yıllardır vererek, sizlere ÖGG sertifikalarını yetkili ve profesyonel yapımızla sunuyoruz. Güvenlik görevlisi nasıl olunur? sorusu aklınızda yer alıyorsa, eğitime katılmadan önce belirli şartları sağlamanız gerektiğini de bilmeniz gerekiyor. Bu şartlar hakkında kapsamlı bir bilgilendirmeyi ise sizlere net bir şekilde sunuyoruz.

 

Özel Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur?

 

Özel Güvenlik Görevlisi Olma Şartları Neler?

Özel güvenlik görevlisi olmak için şartlar:

 

 • Silahlı özel güvenlik görevlisi olmak ve eğitimimize katılım sağlamak için en az 22 yaşından gün almış olmanız gerekir. Bu yaş kriterinin altındaysanız ÖGG sertifikasını bu alanda edinebilmeniz mümkün değildir.
 • Silahlı özel güvenlik olmak ve eğitime katılmak için en az lise mezunu olmanız gerekirken, boy ve kilo şartlarını sağlananız gerekmez.
 • Silahsız özel güvenlik olmak ve eğitimimize katılmak için 18 yaşının üzerinde olmanız gerekir.
 • Her iki eğitim süreci içinde heyet raporu sunma ve bulaşıcı veya çalışmaya engel bir hastalığa sahip olunmadığını kanıtlama şartı bulunur.
 • TC vatandaşlığına ve temiz bir sicile sahip olma bu meslekte sağlamanız gereken diğer şartlardır.

Bu şartlara uygunluk sağlamanız halinde eğitim hizmetimizden yararlanarak, gerçekleştirdiğimiz sınavda en az 60 puan alma şartını sağlayarak, ÖGG sertifikasını edinebilirsiniz.

 

Özel Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur?

Özel güvenlik görevlisi olabilmeniz için özel güvenlik sertifikası vermeye yetkili olan bir kuruluştan bu yönde eğitim almanız ve sertifika edinmeniz gerekir. Özel güvenlik görevlisi nasıl olunur sorusuna yanıt verirken, kursta “temel silahlı eğitim“ ve “temel silahsız eğitim“ kurlarını başarı ile tamamlamanız gerektiğini ifade edebiliriz. 18 yaşını dolduran ve en az lise mezunu olan bireyler, resmi prosedürlere uygun olarak verdiğimiz güvenli görevlisi eğitimimize katılım gerçekleştirebilirler.

Kursumuza katılım sağlamanız halinde, eğitimi başarı ile tamamladığınızda, özel güvenlik görevlisi sertifikasına ve kimlik kartınıza sahip olmanızı sağlıyoruz. Silahlı veya silahsız özel güvenlik eğitimimize katıldıktan sonra, Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ÖGG sınavlarında da rahatlıkla katılım gerçekleştirebilirsiniz. Bu sınavdan başarılı olmanız halinde ise pek çok farklı alanda özel güvenlik görevlisi olarak görev alabilirsiniz. Eğer kadın güvenlik görevlisi nasıl olunur öğrenmek istiyorsanız, bayan güvenlik görevlisi nasıl olunur isimli içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

 

Banka Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur?

Banka güvenlik görevlisi olabilmeniz için sertifika alımını mümkün kılan güvenlik görevlisi eğitimimi tamamlamanız ve eğitim sonunda tabi olacağınız ilgili sınavdan geçerli notu alabilmeniz gerekir. Diğer yandan eğitimi ise silahlı özel güvenlik eğitimi kapsamında almanız gerekir. AKL Vip Güvenlik olarak, sertifika vermeye yetkili yapımızla, silahlı özel güvenlik eğitimini sizlere sunuyor, hayallerinizde yer alan bu mesleğe adım atabilmenizi sağlıyoruz.

Diğer yandan banka güvenlik görevlisi olmak için gerekli şartlar hakkında da geniş bir bilgilendirmeyi sizler için sağlıyoruz. TC vatandaşı olma, askerliği bitirmiş veya askerlikten muaf olma, en az lise mezunu olma, düzgün bir diksiyona sahip olma, bulaşıcı bir hastalığa sahip olama şartlarını sağlamanız hem eğitimi almak hem de bankalarda istihdam edebilmek için gereklidir. Silahlı özel güvenlik görevlisi eğitimimiz ardından sertifikanızı edinerek, bankaların kendi bünyelerinde açmış oldukları güvenlik görevlisi alım sınavlarını da rahatlıkla girebilirsiniz. Bu sınavlarda başarılı olduktan sonra ise banklarda güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlayabilirsiniz. Banka güvenlik görevlisi nasıl olunur sorusunu yanıtlarken personel alınacak banka ile aynı ilde oturma şartını da sağlamanız gerektiğini ayrıca ifade etmemiz gerekir. Sizlere bu yolda destek olarak, hedefiniz olan mesleğe kavuşmanızı sağlıyoruz.

 

Metro Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur?

Metro güvenlik görevlisi olabilmeniz için ilk olarak silahlı ve silahsız olarak ikiye ayrılan özel güvenlik görevlisi eğitimini başarılı ile tamamlayabilmeniz gerekir. Uzun yıllardır sizler için sunduğumuz özel güvenlik görevlisi eğitim hizmetimiz kapsamında sizlere çalışma hayatında uygulamanız gerekenleri profesyonel bir kadro ile aktarıyoruz. Eğitim kurumuz ardından sertifikanızı edinebilir ve EGM özel güvenlik görevlisi sınavına katılım gerçekleştirebilirsiniz. Sınavdan en az 60 puanı alan ve eğitimimize katılan adaylarımız ise metrolar için yayınlanan özel güvenlik görevlisi alımlarına rahatlıkla başvuru gerçekleştirebilirler.

Metroda güvenlik görevlisi nasıl olunur sorusunu bizlere yönettiğinizde, personel alım şartlarına uygunluk taşıma konusunun da son derece önemliği olduğunu ifade edebiliriz. Eğitim sürecimizde sizleri bu konu hakkında bilgilendiriyor ve beklemedik durumları yaşamanızın önüne geçiyoruz. Metroda güvenlik görevlisi olmak için 3 haftalık silahlı güvenlik görevlisi temel eğitimine katılmak, 25 mermi atışında değerlendirmeye alınmak ve 21 yaşını aşmış olmak gerekir. Eğer metroda silahsız güvenlik görevlisi olarak çalışma amacındaysanız, 100 saatlik silahsız güvenlik görevlisi eğitimimiz alıp sertifika edinebilir ve ardından EGM sınavından başarılı olarak kadrolara başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Bu kapsamda ise 18 yaşının üzerinden olmanız ve çalışmayı önleyici herhangi bir sağlık sorununa sahip olmamanız gerektiğini bilmeniz gerekir.

 

Koruma Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur?

Koruma güvenlik görevlisi olabilmeniz için yakın koruma sertifikası vermekle görevli olan kurumlardan ilgili silahlı veya silahsız eğitimi alarak sertifika edinmeniz gerekir. AKL Vip Güvenlik olarak deneyimli yapımız ile sizlere yankın koruma sertifikası alabileceğiniz eğitim sürecini sunuyor ve çalışma şartlarına ait her detay hakkında bilgi sahibi olabilmenizi sağlıyoruz.

Koruma güvenlik görevlisi nasıl olunur sorusuna verdiğiz bir diğer yanıt ise sınavda başarılı olma şartının sağlanması sonunda amaca ulaşılabileceğidir. Eğitim ardından katılım gerçekleştireceğiniz sınavdan 70 puan alarak, yakın koruma olmak üzere ilgili iş ilanlarına başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Biz, bu süreçte sizler için gerekli bilgilendirmeyi sağlıyoruz. Eğitimimizde, doğrudan saldırı tehlikelerine karşı, planı veya ani gerçekleşen seyahatlerde koruma işlemlerine yönelik neler yapmanız gerektiğini sizlere öğretiyor, teknik ve fiziki cihazların kullanımını kavrayabilmenizi sağlıyoruz.

 

Okul ve Hastanede Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur?

 

Okulda, Hastanede Güvenlik Görevlisi Nasıl Olunur?

Okulda ve hastanede güvenlik görevlisi olmak için özel güvenlik görevlisi eğitimi vermekle yetkili kurumlardan eğitim almanız ve bu süreçte gireceğiniz sınavda ise 60 ve üzeri puanı elde edebilmeniz gerekir. Okulda güvenlik görevlisi nasıl olunur sorusuna en detaylı yanıtı veren ekibimiz ile bu mesleğe başlarken bilmeniz gereken tüm eğitim içeriğini sizlere kazandırıyoruz. Okulda, metroda, alışveriş merkezlerinde ve hastane güvenlik görevleri nasıl olunur sorusu aklınızda yer alıyorsa, hukuki kişi haklarından kalabalık yönetimine kadar her konuda bilgi sahibi olmanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Size ilgili donanımı kazandırmak için verdiğimiz eğitimlerimiz şunlardır:

 

 • Özel güvenlik hukuki ve kişisel haklar temel dersleri,
 • Güvenlik tedbirleri,
 • Kalabalık yönetimi,
 • Etkili iletişim kurma,
 • Yakında savunma,
 • Kişiyi koruma,
 • Temel ilkyardım,
 • Uyuşturucu madde tespit,
 • Tabii felaketlerde gerekli müdahale tarzı,
 • Güvenlik sistemleri ve cihazlarının kullanımı,
 • Genel kollukla iletişim kurma,
 • Silah bilgisi ve atış (silahlı özel güvenlik eğitimi için),

Tüm bu aşamalarla verdiğimiz eğitim ardından, sınavda başarılı olmanız halinde ÖGG sertifikanızı edinebilir ve mesleğe adım atabilirsiniz. Okul güvenlik hizmeti isimli içeriğimizi inceleyerek bu hizmetin kapsamları hakkında tüm detaylara erişebilirsiniz.

 

Özel Güvenlik Silah Sınavı Atışı Nedir?

Özel güvenlik silah sınavı atışı, silahlı özel güvenlik eğitimimiz kapsamında tabi olacağınız bir sınav kategorisidir. Silahsız ÖGG eğitiminde sadece yazılı sınava tabi olurken, silahlı ÖGG eğitiminde uygulamalı atış sınavına da tabi olursunuz. Bu kapsamda sizlere, 25 mermi kullanımı ile atış yaptırarak gerekli puanları hesaplıyoruz.

Bu sınavda önemli olan bacakları omuz hizasında açık tutmak, ayakları tamamen gergin tutarak doğru bir atışı yapabilmenizdir. Tetiği seri, hızlı ve ezerek çekmek, hedefi şaşırtacak bir boşluğu oluşturmamak gerekir. İşaret parmağınızın ilk boğumu ile tetiği çekmeniz ve nefes taktiğini uygulayabilmeniz önem taşır. Aldığınız nefesin 3/2’sini dışarı vermeniz tetik düşürmek için en uygun zamanı bulmanıza yardımcı olurken, oynama hissini meydana getirmez. Sizlere eğiti süremizde tüm becerileri kazandırarak bu sınavdan başarılı ile geçmeniz için çalışıyoruz.

Uygulamalı atış sınavımız ardından en az 50 puan almanız halinde, yazılı sınavda 60 puan barajının yakalayabildiyseniz, silahlı özel güvenlik sertifikanızı sizlere sunuyoruz.

 

Güvenlik Görevlisi Olmak İçin Nereye Başvurman Gerek?

güvenlik görevlisi olmak için öncelikle özel güvenlik görevlisi sertifikası ve eğitimi vermek ile yetkili olan kurslara başvurmanız gerekir. Bu eğitimi verme yetkisi bulunmayan ve profesyonel eğitmen kadrosunu sahip olmayan kuruluşlardan sertifika alabilmeniz mümkün değildir.

Güvenlik görevlisi olmak için nereye başvurulur sorusu kafanızı kurcalıyorsa, sizlere yanıt vererek yanınızda yer alıyoruz. ALK Vip Güvenlik olarak verdiğimiz silahlı veya silahsız özel güvenlik eğitimi hizmetimizden yararlanabilmenizi sağlıyoruz. Eğitimimiz ardından 100 soruluk olan ve her sorunun 1 puan olduğu sınavımıza katılım gerçekleştirerek, temel eğitim, silah bilgisi, koruma, iletişim, güvenlik cihazları kullanımı gibi farklı alanlardaki soruları yanıtlamanız gerekir. Sınavdan minimum 60 puan almanız halinde ise ÖGG sertifikalarınızı sizlere sunuyoruz. Ankara güvenlik firması olarak çıktığı yolda Türkiye’nin farklı bölgelerine profesyonel hizmetler götüren AKL VIP Güvenlik, her anınızda yanınızda.

 

Tags: