İŞ BAŞVURUSU
+90 850 840 71 777/24 Hizmet Garantisi
Marina Güvenliği

Marina Güvenliği Hizmeti

Güvenlik sektöründe en çok ihtiyaç duyulan hizmetler arasında yer alan marina güvenliği hizmeti, deneyimli personelimiz tarafından profesyonel bir şekilde gerçekleştirilir. En etkin güvelik ve korumayı amaçlayacak şekilde eğitimler alan özel güvenlik personelimiz ile istenen seviyede koruma sağlanır. Yat, tekne, motoryat veya gemi fark etmeksizin Marina güvenlik alanında uzman kadromuz ile en üst düzeyde güvenlik hizmetleri vermekteyiz.

Profesyonel Marina Güvenliği Hizmetleri Nelerdir?

Türkiye’nin kıyı şeridinde yer alan marinalarda farklı güvenlik önlemleri ve politikaları uygulanır. Bunun temel sebebi, marina yönetiminin almış olduğu güvenlik kararları ve mevzuatlardır. Bazı iskelelerde sadece yat ve diğer tekne sahiplerinin dubaya girmesi mümkün olurken, bazı iskelelerde ise misafirlere de rahatlıkla kullanım imkanı tanınır. İşte bu sebeple profesyonel marina güvenliği denilince komple bir koruma yaklaşımının benimsenmesinde fayda vardır.

Gemi, tekne ve diğer taşıtlardaki insanları korumak, marina güvenliği hizmetindeki en önemli amaçtır. Marina yönetimi departmanı, gemi sahiplerine ve misafirlerine en az rahatsızlıkla gemiye girmelerini ve bölgenin denetimini sağlamakla yükümlü olduğu için marina güvenliği hizmetlerine ihtiyaç duyulur. Bunlar arasında alınabilecek riskler ve diğer güvenlik hususları, tamamen sertifikalı ve donanımlı görevliler tarafından kontrol altında tutulmuş olur.

Marina Giriş-Çıkış Kontrolü

Üst düzey eğitimlerden geçen marina güvenlik personeli, temel anlamda marinanın giriş çıkışlarını kontrol etmekle görevlidir. Bu tür alanlarda misafirlerin veya marinada yer alan kişilerin mahremiyetine de önem verilmesi gerekir. Dolayısıyla kameralı sistemlerin kullanılması pek tavsiye edilmezken, bu bölgelerde özel olarak marina güvenliği eğitiminden geçen personelin görev yapması tavsiye edilir.

Marina bölgelerinde giriş çıkışın kapsamlı bir şekilde kontrol edilmesinde sertifikalı özel güvenlik görevlerine büyük görev ve sorumluluklar düşer. Ekibimiz profesyonel kalitede yetişmiş olan marina güvenlik görevlilerinden oluştuğu için bu aşamada istenen seviyede güvenlik desteği sağlamaktayız. Son derece özenli yetişmiş özel güvenlik görevlilerimiz aynı zamanda marina güvenliğini en üst seviyede tutacak bilgi ve donanıma sahip bir şekilde yetiştirilir.

Marina Güvenlik Hizmetlerinin Önemi

Deniz kıyıları, limanlar, rıhtımlar, petrol platformları, su altı boru hatları, gemiler ve kıyı tesislerine yönelik çeşitli saldırılar, hem kişileri hem de genel anlamda ülke güvenliğini tehdit edicidir. Bu yüzden özellikle terör saldırıları ile birlikte düşünüldüğünde marinalarda komple güvenlik önlemlerinin alınması elzemdir. Güvenlik ve savunma teknolojileri ile  donatılan marinalarda hayat kalitesini artıran ortam oluşmasının yanı sıra mal ve araç güvenliği de sağlanmış olur.

Marina güvenlik hizmeti kapsamında özel olarak yetiştirilen personel desteğinde ekibimizden faydalanabilirsiniz. Marinalarda standart güvenlik hizmetlerinin yanı sıra gümrük gözetimi altındaki ürünlerin kontrolsüz giriş ve çıkışları da engellenmiş olur. Bu sayede gümrük memurları ile her zaman işbirliği içinde olan marina güvenlik görevlileri, gerekli durumlarda kolluk kuvvetlerine bilgi paylaşımı yapar. Aynı zamanda terminal yapısındaki tesislerin terör ve hırsızlık faaliyetlerine maruz kalmadan en üst düzeyde korunmuş olması mümkün hale gelir.

Üst Düzey Marina Güvenliği Hizmeti

Profesyonel seviyede verilen marina güvenliği hizmeti, ekibimizin deneyimi ve işine duyduğu özenle beğeni toplamaktadır. Marina giriş çıkış kontrolü ile birlikte marinalara giriş çıkışların kontrol altına alınması işlemi özenli bir şekilde gerçekleştirilir. Marinada demir atmış olan tekne ve tüm gemilerin güvenliğini sağlamak da tecrübeli özel güvenlik personeline düşen görevler arasında yer alır. Armatörler ve diğer marina kullanıcıları için rehberlik ve danışmanlık hizmetleri de özel marina güvenliği hizmet kapsamına alınır. Bu alanda ihtiyaç duyduğunuz profesyonel koruma ve güvenlik hizmetlerini tecrübeli ekibimizden alabilirsiniz.